Redakcja
Współpraca
Kontakt
Remis z liderem
 Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Tęczą a Warmią Olsztyn. Goście w tym sezonie zdominowali rozgrywki i byli faworytem tego meczu. Jak się okazało, Warmia nie jest aż tak wymagającym przeciwnikiem i mogła wyjechać z Biskupca bez punktu. Zabrakło trochę szczęścia i jak zwykle skuteczności. Gospodarze przeważali, ten mecz mógł się zakończyć zupełnie inaczej, dlatego remis pozostawia niedosyt.

Skład Tęczy: Sznar - Gołębiowski, Balcerzak, Łoszkowski, Szewczyk - Ocias, Rybkiewicz S., Buńko, Karpiński (Adamczyk) - Gogdaniuk, Rybkiewicz P. (Buczek).
Dodane przez naki dnia kwiecień 15 2014 12:05:31
0 Komentarzy + 3 Czytań Drukuj
Porażka w Gągławkach
 Bez punktów wrócili zawodnicy Tęczy z wyjazdu do Gągławek. Ulegliśmy tamtejszej Fortunie 0:1. Z przebiegu meczu nic nie wskazywało na to, że Tęcza może ten mecz przegrać ale jak wiadomo w V lidze, każdy może wygrać z każdym. Trochę przypadku,  niezdecydowania sędziego i porażka stała się faktem. Goście po straconej bramce bili głową w mur, Fortuna broniła się całym zespołem, wykopując piłki jak najdalej od własnej bramki. Wynik oczywiście mógł być zupełnie inny ale jak zwykle Tęcza raziła nieskutecznością. Na listę strzelców "powinni" się wpisać Karpiński, Rzońca i Andruszkiewicz, którzy nie wykorzystali znakomitych sytuacji. Tęcza mocno osłabiona (brakowało pięciu podstawowych zawodników), pomimo niekorzystnego rezultatu pokazała charakter na boisku i nie odpuściła przeciwnikowi do końca meczu. Kolejny debiut zaliczył zawodnik juniorów Dawid Chodań oraz niegroźnego (miejmy nadzieję) urazu nabawił się Andruszkiewicz.

Skład Tęczy: Sznar - Buńko, Łach, Łoszkowski, Gołębiowski - Karpiński, Balcerzak, Buczek, Rzońca, Andruszkiewicz (Chodań) - Wołyniec.

Dodane przez naki dnia kwiecień 08 2014 10:03:11
1 Komentarzy + 36 Czytań Drukuj
Udana inauguracja !!!

Pierwszy mecz rundy rewanżowej i pierwsze zwycięstwo odnotowali zawodnicy Tęczy, skromnie pokonując Czarnych 1:0. Zwycięstwo BKS-u potraktowano jako niespodziankę ale z przebiegu całego spotkania Tęcza zasłużyła na zwycięstwo w 100%. Początkowo to Czarni przeważali. Przez pierwsze 10-15 minut narzucili ostre tempo i wszystko wskazywało na to, że to goście wyjdą na prowadzenie. Ataki gości nie przyniosły jednak efektu bramkowego i mecz się wyrównał. Do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Kilka dogodnych sytuacji zmarnował Bogdaniuk. Później z ok. 30m pięknym uderzeniem popisał się Rybkiewicz ale w pierwszej połowie bramkarz gości był bezbłędny. Do przerwy 0:0. Druga połowa spotkania zaczęła się z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Widać było, że tempo narzucone na początku meczu dało się we znaki Czarnym. Obie drużyny włożyły w drugą połowę dużo walki. Z biegiem czasu gra stawała się coraz bardziej otwarta. Remis nie interesował żadnej z drużyn.  Tęcza dopięła swego!!! Dwójkową akcję Bogdaniuka z Gołębiowskim skutecznie wykończył ten drugi i było 1:0. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie ale bramkarz Czarnych nie dał się więcej zaskoczyć. Poza samym zwycięstwem, które cieszy, było kilka innych pozytywnych aspektów tego meczu. Oficjalny debiut w meczu ligowym zanotowali dwaj juniorzy młodsi Arkadiusz Karpiński i Mateusz Wołyniec. Ten pierwszy rozegrał całe spotkanie, drugi wszedł na boisko w drugiej połowie.

Skład Tęczy: Sznar – Szewczyk, Balcerzak, Łoszkowski, Buńko – Karpiński, Andruszkiewicz, Rybkiewicz S., Gołębiowski, Bogdaniuk (Rogoziński) – Buczek (Wołyniec).

Bramki: Gołębiowski