Strona Główna    Galeria    Szukaj
Tęcza Biskupiec
  Strona Główna
  Kadra
  Sztab szkoleniowy
  O klubie
  Historia
  Stadion
  Rekordy

Sezon - Seniorzy
Terminarz
Tabela
Strzelcy
Puchary
Transfery
Dla Kibica
Juniorzy Młodsi
WMZPN
Stopka
Redakcja
Reklama
Współpraca
Kontakt
Zwycięstwo w sparingu.
 Tęcza w kolejnym sparingu wygrała z MKS-em Jeziorany 7:0. Mecz odbył się we wtorkowy wieczór w Jezioranach. Bramki dla Tęczy zdobywali: Bogdaniuk x4, Nowakowski J. x2, Ocias.

Skład Tęczy: Sznar - Balcerzak, Buczek (Łach), Buńko (Łoszkowski), Nowakowski J.jr, Ocias, chyczewski (Malecki), Gołębiowski, Rybkiewicz (Karpiński) - Nowakowski J., Bogdaniuk.
Dodane przez naki dnia lipiec 30 2014 16:08:56
0 Komentarzy + 1 Czytań Drukuj
Porażka w pierwszym sparingu.
 Pierwszy sparing, pierwsza porażka. Tęcza uległa na własnym boisku z niżej notowaną Redutą Bisztynek 3:4. Bramki dla Tęczy strzelali: Siwik, Nowakowski, Ocias. Wynik może mało istotny, za to gra zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Dużo niedokładności, złych decyzji i bardzo dużo zmarnowanych sytuacji na strzelenie bramki a liga tuż tuż. Mało tego Tęcza ledwo zebrała skład na sparing, w ostatniej chwili do składu dołączyło trzech juniorów. Na zakończenie złych wiadomości, kontuzji podczas meczu doznał Siwik i na pewno nie wystąpi w kilku pierwszych spotkaniach ligowych (i oby tylko na tym się zakończyło). Dodatkowo przed sezonem zespół opuści jeszcze kilku zawodników, ich absencja spowodowana jest głównie podjęciem nauki w innym mieście. Także dobrych wiadomości jak na tą chwilę mamy jak na lekarstwo. Liga rusza za niespełna dwa tygodnie, przed nami jeszcze dwa sparingi (MKS Jeziorany i Stomil II), więc trzeba wziąć się w garść i przystąpić do rozgrywek z składzie jakim posiadamy.

Skład Tęczy: Karpiński (Odzioba) - Balcerzak, Nowakowski J., Gołębiowski, Kudan - Ocias, Rybkiewicz, Chyczewski (Nowakowski J. jr), Siwik (Karpiński), Malecki - Bogdaniuk.  

Dodane przez naki dnia lipiec 28 2014 12:47:54
0 Komentarzy + 11 Czytań Drukuj
Rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2014/2015.
 Dzisiaj o godz. 18:00 Tęcza rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. WMZPN już dokonał podziału na grupy we wszystkich ligach województwa. Grupa 1 w której występuje nasza drużyna w tym roku zapowiada się bardzo interesująco. Już dawno (albo nawet nigdy) liga okręgowa nie była taka mocna. Do naszej grupy spadły z IV ligi Victoria, Mamry, Vęgoria i Mazur Ełk. Każda z tych drużyna będzie chciała wrócić do wyższej klasy rozgrywkowej a chętnych do awansu oprócz spadkowiczów też nie będzie brakowało.


Klasa Okręgowa

Grupa 1

1.CKWS Vęgoria Węgorzewo

2.MKS Mazur Ełk

3.KS Śniardwy Orzysz

4.MLKS Czarni Olecko

5.MKS Polonia Lidzbark Warmiński

6.RKS Orlęta Rema Reszel

7.BKS Tęcza Biskupiec

8.GKS Granica Bezledy

9.MKS Jeziorany

10.KS Mazur Pisz

11.LUKS Wilczek Wilkowo

12.LKS Łyna Sępopol

13.KS Pojezierze Prostki

14.SRKIS Danpol Knopin

15.LKS Błękitni Pasym

16.MKS Kłobuk Mikołajki


 

Dodane przez naki dnia lipiec 14 2014 15:45:45
1 Komentarzy + 31 Czytań Drukuj
Podsumowanie sezonu 2013/2014

Jak przystało na koniec sezonu, czas na „krótkie” podsumowanie tego co minęło. Pierwsza część podsumowująca osiągnięcia sportowe zespołu, druga zaś organizację Klubu w minionym sezonie.

Początek sezonu 10 sierpnia 2013. Po letnim, krótszym i mniej wymagającym okresie przygotowawczym zaczynamy z impetem. Pierwsze dwa mecze zwycięskie (Wilczek, Czarni). Nastroje w zespole bardzo dobre, kadra zespołu licząca kilkanaście osób. Jak to się mówi, „do dobrego ludzi ciągnie”. Wówczas głośno mówiło się o awansie do IV Ligi. Kolejne spotkania wszystko jednak zweryfikowały. Zaczęło się od nieco słabszego meczu z Fortuną i zła passa rozpoczęła się na dobre…… kilka porażek z rzędu. Było to spowodowane przede wszystkim brakami kadrowymi i słabą frekwencją na treningach. Jak wiadomo Tęcza jest drużyną amatorską i nie można mieć do nikogo pretensji, jeżeli sprawy sportowe (Klubowe) stawia niżej niż rodzina czy praca. Jednak, jak doświadczyliśmy tego przez cały sezon, niejednokrotnie te braki i frekwencja były spowodowane wieloma innymi czynnikami (czytaj: „olewatorstwo” ). Niekiedy wyjeżdżaliśmy na mecz „gołą” jedenastką (Łyna Sępopol). Wracając do spraw sportowych, po kilku porażkach Tęcza zaczęła grać „w kratkę”. Mecze dobre przeplataliśmy słabymi a nawet bardzo słabymi. Rundę zakończyliśmy w środku tabeli z niewielką stratą do czołówki. Nadeszła zima a z nią zimowy okres przygotowawczy. Kto doświadczył trudów takiego okresu wie, że jest on bardzo ciężki. Szczególnie dla zawodników, którzy trenują regularnie a w wbrew pozorom w drużynie ich nie brakowało. Sparingi w okresie przygotowawczym wypadły dobrze, co pozwalało nam myśleć, że w lidze będzie tak samo. Pierwszy mecz rundy rewanżowej, wyjazd na ciężki teren do Olecka. Zwycięstwo 1:0. Myśli o awansie wróciły, niestety nie na długo. Parę kontuzji, do tego obowiązki służbowe i wracamy do punktu wyjścia. Małe posiłki z juniorów i gramy dalej. Kolejne mecze to znowu bardzo nieregularna gra. Zwycięstwo, remis, porażka plus kilka kolejnych porażek i z myśli o awansie zaczęliśmy oglądać się za siebie. Strefa spadkowa stała się jak najbardziej realna a w tabeli ścisk. Atmosfera w zespole była jak wyniki, czyli bardzo zmienna. Słabsza gra powodowała nieporozumienia między zawodnikami, co było widoczne na boisku. W końcu po trzech bolesnych porażkach (Śniardwy, Start, Polonia) przyszło przełamanie z Orlętami. Zwycięstwo uspokoiło trochę Tęczę i widmo spadku oddaliło się. Ostatnie kolejki sezonu poza porażką w Piszu były „bombowe”. Nasza drużyna odniosła pięć pewnych zwycięstw. Można zapytać, czemu tak późno, ale lepiej późno niż wcale. Sezon zakończony na siódmym miejscu. Pod względem sportowym ten sezon nie był zbyt udany. Miejsce w tabeli niestety też nikogo nie zadowalało, jedynie poprawa gry pozwalała optymistycznie patrzyć w przyszłość.

 Drugą część podsumowania dotyczy spraw organizacyjnych. To, że w Klubie niewiele osób angażuje się w życie drużyny, wiadomo nie od wczoraj. Ale nie oszukujmy się, jest to Klub z V Ligi, więc brak zainteresowania, poza ludźmi jakkolwiek związanymi z Tęczą, można jakoś wytłumaczyć. Chcąc nieco więcej napisać na ten temat, nawiązuję do wywiadu na łamach portalu dwadozera.pl przeprowadzonego z Maciejem Iwańskim komentatorem sportowym, którego udzielił na temat innego klubu sportowego. Interesująca jest szczególnie odpowiedź odnośnie pytania dotyczącego warunków szkolenia, bazy treningowej i kibiców. Odpowiedź brzmiała mniej więcej tak: w klubie sportowym, po pierwsze najważniejsi są zawodnicy. Zawodnikom, którzy poświęcają swój czas, należy stworzyć rozsądne warunki. Żeby mieli gdzie trenować i grać, to powinno być ustawione pod nich. Jeżeli już narzekamy na wyniki, na zawodników, że są słabi, że im nic nie wychodzi, to zadajmy sobie pytanie. Ile podstawowych rzeczy w Klubie nie funkcjonuje tak jak powinno. Mówimy o tym, żeby ich nie przeganiał z treningu Pan pilnujący boiska. Żeby zawodników, szczególnie tych młodych, zachęcić do treningów, bo w nich należy upatrywać przyszłości takich amatorskich Klubów. Żeby każdego młodego zawodnika, który wybiega ponad przeciętność od razu nie „zgarniali” pseudo łowcy talentów, obiecujący „złote góry”. Dopiero, gdy zapewnimy zawodnikom część tych warunków, możemy zacząć narzekać, że nie ma wyników. Działacze powinni pomóc zorganizować zawodnikom jak i kibicom najlepsze warunki. Oczywiście w miarę możliwości, przecież koszenie trawy, wycięcie krzaków czy przetarcie krzesełek przed meczem nie kosztuje majątek a znacznie poprawia wizerunek Klubu. A właśnie o wizerunek Klubu  trzeba dbać, żeby przyciągnąć młodych zawodników, kibiców jak i ewentualnych sponsorów, których nam jak i innym amatorskim zespołom brakuje. 

Chciałbym podziękować wszystkich zawodnikom, tym młodszym i starszym, za reprezentowanie barw naszego Klubu przez ostatni sezon 2013/2014 oraz wszystkim innym osobom pomagającym Naszemu Klubowi. Zawodnikom życzę wytrwałości w treningu i dążenia do jak najwyższej formy sportowej. Zawodnikom Seniorów życzę włączenia się do walki o upragniony awans do IV ligi w przyszłym sezonie.

 

Dodane przez naki dnia lipiec 02 2014 10:19:51
11 Komentarzy + 213 Czytań Drukuj
Strzealanina w Jezioranach ( MKS 0:9 Tęcza)
 Tęcza notuje bardzo dobrą końcówkę sezonu. Tym razem nasza drużyna zdemolowała MKS Jeziorany aż 9:0. Od samego początku Tęcza osiągnęła przewagę, której nie oddała do końca. Gospodarze sporadycznie zagrażali bramce Sznara a bramkarz gospodarzy co chwilę wyciągał piłkę z siatki. Kolejnego hattricka zapisał na swoim koncie Bartek Bogdaniuk, dla którego była to jedenasta bramka w czwartym kolejnym meczu. Szkoda, że zespół obudził się tak późno ale lepiej późno niż wcale. Gratulacje.

Skład Tęczy: Sznar - Szewczyk, Buńko, Balcerzak, Adamczyk - Ocias, Chyczewski, Rybkiewicz S., Gołębiowski - Bogdaniuk, Siwik (Buczek)

Bramki: Bogdaniuk x3, Ocias x2, Rybkiewicz, Siwik, Gołębiowski, Buczek.

Dodane przez naki dnia czerwiec 23 2014 10:00:40
2 Komentarzy + 57 Czytań Drukuj
Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
Ost. / Nas. Mecz


Wynik walki z Stomil Ols...:
Nasza drużyna: 0
Stomil Olsztyn: 7
14.05.2014, Biskupiec
Wynik walki z Polonia Li...:
Nasza drużyna: 0
Polonia Lidzba...: 5
10.05.2014, Lidzbark Warmiński


zobacz wszystkie
Tabela:
1. Warmia Ols... 45
2. Start Kozłowo 34
3. Śniardwy O... 32
4. Czarni Olecko 31
5. Polonia Li... 29
6. Orlęta Reszel 24
7. MKS Jeziorany 23
8. Wilczek Wi... 21
9. Błękitni P... 20
10. Tęcza Bisk... 19
...więcej
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Php-fusion | Desing by TeczaBiskupiec | Site create EvExon | Copyright Š 2009